Poznaj historię Marka i Kasi! Historia Marka i Kasi
Drukuj Drukuj

To wyłącznie męska sprawa

Partnerka nie może zrobić nic z problemem PW – to kwestia męskiej samokontroli.

Dyskusja na temat przedwczesnego wytrysku (PW) to pierwszy krok do jego leczenia. PW jest realną jednostką chorobową, która dotyka nie tylko wielu mężczyzn w różnym wieku, lecz również ich partnerki. Lekarze stykają się z tego rodzaju problemami każdego dnia i stanowią cenne źródło informacji. Poza zapewnieniem leczenia mogą również zaoferować rady i wsparcie – ale trzeba z nimi porozmawiać.

Na początku może to być kłopotliwe, lecz rozmowa o PW z partnerką jest pierwszym krokiem do wspólnego poradzenia sobie z problemem. Wiele kobiet podejrzewa, że partner może cierpieć z powodu PW. Dlatego też unikają rozpoczynania rozmowy na ten temat, by nie urazić uczuć partnera, ani nie wzbudzać w nich poczucia ułomności. Jednakże wspólne omówienie takich tematów zapewni konieczne wsparcie. Wtedy można będzie zacząć szukać porady specjalisty, co zapewne doprowadzi do znalezienia skutecznych rozwiązań.

Kobiety należy uważać za poszkodowane na równi z mężczyznami. Na podstawie doświadczenia klinicznego i dużych badań internetowych stwierdzono, że posiadanie partnera z PW prowadzi do wysokiego poziomu dyskomfortu w sferze seksualnej. Parz: więcej na temat wpływu PW na kobiety

Bibliografia

  1. Jannini EA, McMahon C, Waldinger MD: Premature ejaculation. Springer, Milan, 2012.
  2. Riley A, Riley E, Int J Clin Pract 2005. 59(12): p. 1482-1487.
  3. Revicki, D et al. Health Qual Life Outcomes 2008. 6:33.
  4. Limoncin E, Tomassetti M, Gravina GL et al. J Urol 2012 Nov 6. Epub ahead of print.
matches