Poznaj historię Marka i Kasi! Historia Marka i Kasi
Drukuj Drukuj

List PTMS

POLSKIE TOWARZYSTWO MEDYCYNY SEKSUALNEJ
THE POLISH SOCIETY FOR SEXUAL MEDICINE
ul. Złota 7 lok. 18 00 – 919 Warszawa
tel.: +48 71 34 32 588 www.ptms.eu

Przedwczesny wytrysk to temat wstydliwy, o którym trudno rozmawiać, a jednocześnie temat bardzo ważny. Problem ten dotyczy co piątego mężczyzny w Polsce, a to oznacza, że życie seksualne wielu par zamiast spełnienia przynosi im rozczarowanie. W całej Europie prowadzona jest kampania edukacyjna dotycząca problemu przedwczesnego wytrysku „Nie tylko moment”. Polskie Towarzystwo Medycyny Seksualnej, jako towarzystwo naukowe działające na rzecz zdrowia mężczyzn, z ogromną przyjemnością objęło patronat nad kampanią w Polsce i bierze udział w jej propagowaniu widząc ogromną potrzebę przełamania tabu, jakim jest przedwczesny wytrysk – najczęstsza dysfunkcja seksualna mężczyzn.

Tysiące mężczyzn, których spotyka problem przedwczesnego wytrysku czuje się zawstydzona, sfrustrowana i zestresowana tą sytuacją. Jednocześnie tylko 9% mężczyzn z przedwczesnym wytryskiem zwraca się do lekarza z prośbą o pomoc, poszukując rozwiązania swojego problemu w sex-shopach, czy stosując propagowane w Internecie metody, które nie przynoszą oczekiwanego skutku. Tymczasem lekarz to najodpowiedniejsza osoba do rozmowy o problemie, ponieważ zna najbardziej skuteczne sposoby poradzenia sobie z przedwczesnym wytryskiem.

Mężczyźni nie szukają pomocy w gabinecie lekarza, bo nie zdają sobie sprawy z tego, że to problem medyczny, który można skutecznie rozwiązać. Chcemy ten trend odwrócić, ale żeby ten cel osiągnąć, trzeba zacząć o tym problemie mówić, pokonując barierę wstydu. Rzetelna kampania edukacyjna poświęcona problemowi przedwczesnego wytrysku z pewnością ułatwi osiągnięcie tego celu.

Problem przedwczesnego wytrysku, to nie tylko problem mężczyzny. Ma on wpływ na relacje w związku, na poczucie satysfakcji ze współżycia, przekłada się na funkcjonowanie obojga partnerów, zarówno seksualne, jak i emocjonalne. Nieudane pożycie może wpływać na psychikę, a w ostateczności doprowadzić nawet do rozpadu związku. Kampania edukacyjna „Nie tylko moment” chce pokazać, że można zmienić statystyki i poradzić sobie z problemem przedwczesnego wytrysku, a także zachęcić mężczyzn do poszukiwania profesjonalnej pomocy. Celem kampanii jest dotarcie również do kobiet i pokazanie, że z tym problemem najłatwiej jest zmierzyć się wspólnie. Partnerki odgrywają fundamentalną rolę poprzez oferowanie wsparcia mężczyźnie, który musi uświadomić sobie, że problem może rozwiązać jedynie wspólna wizyta u lekarza, np. seksuologa, urologa czy lekarza rodzinnego.

Celem kampanii „Nie tylko moment” jest dotarcie do jak największej liczby mężczyzn, dotkniętych problemem przedwczesnego wytrysku i ich partnerek/ów z poniższymi ważnymi informacjami:

  • Nie wstydź się! Nie jesteś sam, 1 na 5 mężczyzn zmaga się z tym samym problemem
  • Nie ignoruj problemu! Zamiast udawać, że problem nie istnieje, podejmij działania. Ty i Twoja partnerka zasługujecie na lepsze życie seksualne, a przedwczesny wytrysk może być skutecznie leczony
  • Nie czuj się zakłopotany! Porozmawiaj z lekarzem o swoim problemie: to stan chorobowy, który należy rozwiązać. Są dostępne rozwiązania, które naprawdę mogą poprawić jakość życia, a także Twoje stosunki seksualne.

Wierzę, że kampania przyniesie zamierzony skutek, bo zdrowie seksualne i satysfakcja są niezmiernie ważne dla każdego człowieka. Jako Prezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej z przyjemnością przyłączę się do działań, które mają szansę poprawić życie seksualne wielu par w Polsce.

Z poważaniem
dr n. med. Andrzej Depko
Prezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej

Organ Rejestrowy: Sąd Rejonowy dla Łodzi-Śródmieścia, XX Wydział Krajowego Rejestru Sądowego
Numer w rejestrze: 0000211429 Prezes Zarządu: Andrzej Depko, Wiceprezes Zarządu: Janusz Paleolog
NIP 7292554630 Regon 473259680
Kredyt Bank S.A. II Oddział KB S.A. w Warszawie, ul. Kondratowicza 35, 03-285 Warszawa
Nr konta 32 1500 1070 1210 7010 1580 0000

Zrób test
Nasi eksperci
PTMS Patronat PTMS Przeczytaj list
matches